Які команди беруть участь у Дакарі

Україна на “Дакарі”: як справи у наших гонщиків за два дні до фіналу гонки (відео)

Ралі-рейд “Дакар-2022”, де беруть участь два українські екіпажі, завершиться 14 січня в Джидді (Саудівська Аравія). Вітчизняні команди досі на ходу.

Результати перегонів доступні на офіційному сайті змагань.

Пілот Сергій Малик, штурман Любомир Шумаков та механік Сергій Мартовенко ганяють пустелею на Renault Kerax D-50. У класифікації Classic, де представлені раритетні авто до 1999 року випуску, українці за підсумками 10 етапів займають 78 місце в генеральній класифікації. Малік і Ко раніше зіткнулися з проблемами в пустелі, а на допомогу українцям прийшли французи з Team holeshot, які витягли Renault Kerax D-50 з піску.

Команда Київський міський автомотоклуб (КМАМК) на своїй сторінці в Instagram опублікувала фото та відео з останніх перегонів вітчизняного екіпажу на вантажівці.

У класі мотовсюдиходів успішно виступає український екіпаж у складі пілота Євгена Ковалевича та штурмана Дмитра Циро. За підсумками 10 етапів українці, які виступають за команду SOUTH RACING CAN-AM, йдуть на 15 місці в генеральній класифікації.

Циро на своїй сторінці в Instagram поділився дивовижними кадрами із заїздів.

Дакар 2024: Сайнс здобув історичну перемогу для Audi, Льоб – третій

Карлос Сайнс-старший переміг на Ралі «Дакар» 2024 року та приніс першу перемогу Audi у престижному марафоні, в той час як проблеми Себастьяна Льоба відсунули його на третє місце.

Сайнс лідирував майже всю дистанцію у 46-му виданні «Дакару» в Саудівській Аравії, зрештою здобувши загальну перемогу з перевагою 1 годину 20 хвилин 25 секунд над екіпажем Overdrive Toyota Гійома де Мевіуса.

• Дакар-2024, Етап 11: Сайнс наблизився до перемоги, у Льоба проблеми

Іспанець не виграв жодного окремого етапу лише втретє у своїй кар’єрі на «Дакарі», яка бере початок від його першого виступу з Volkswagen у 2006 році, але він зміг вразити своїх суперників серією послідовних гонок, уникаючи проблем, які спіткали його головних конкурентів.

Однак це не була абсолютно безпроблемна 17-а участь у «Дакарі» для Сайнса, який зазнав своєї першої проблеми в Пролозі, де він зміг фінішувати лише 48-м, поставивши під загрозу свою стартову позицію для власне ралі.

Але 61-річний гонщик швидко оговтався від цього удару, щоб негайно повернутися до боротьби та взяв лідерство в загальному заліку на 2-му етапі. Саудівський гонщик Язід Аль-Раджі (Overdrive) таки вийшов вперед наступного дня з винятковою швидкістю, але звільнив шлях для Сайнса після того, як перевернув свою Toyota Hilux на 48-годинному етапі 6.

На другому тижні ралі Сайнс більш-менш зберіг 20-хвилинну перевагу, яку він успадкував від Аль-Раджі, попри жорстку конкуренцію з боку свого колишнього товариша по команді з чемпіонату світу з ралі Льоба, і вже вважався фаворитом на перемогу, коли француз втратив годину на передостанньому етапі через пошкоджену підвіску.

Коли гонщик Prodrive Льоб вийшов з боротьби, Сайнс міг дозволити собі зняти ногу з педалі газу та безпечно приїхати до фінішу.

Досягнувши бівуаку в Янбу, недалеко від топ-10 у п’ятницю, пілот Audi здобув свою четверту перемогу в кар’єрі на «Дакар» (не враховуючи його тріумфу 2008 року в Центральноєвропейському ралі) і приєднався до переліку найуспішніших пілотів в історії ралі-рейду.

— DAKAR RALLY (@dakar) January 19, 2024

Тепер він також має унікальне досягнення, вигравши «Дакар» з чотирма різними виробниками, причому всі його попередні успіхи були досягнуті з різними брендами (Volkswagen, Peugeot і Mini).

Важливо, що це також ознаменувало перший тріумф Audi у «Дакарі», оскільки німецька марка вийшла на Дакар лише у 2022 році зі своїм амбітним гібридно-електричним RS Q e-tron.

Тим не менш, гідний результат Audi на Дакар-2024 може стане останнім, адже марка завершує свою заводську програму, щоб прикласти максимум зусиль до свого майбутнього проекту Формули 1 у 2026 році з Sauber.

Audi боролася за подіумний фініш, поки дворазовий чемпіон DTM Маттіас Екстрьом не зазнав механічних проблем на 7-му етапі, залишивши Сайнса єдиним претендентом на перемогу.

Але командна робота Екстрьома і Стефана Петранселя, чиї надії на перемогу в 15-му «Дакарі» були зірвані через низку проблем протягом першого тижня, допомогла Сайнсу здобути перемогу, адже напарники змогли зменшити наслідки під технічних проблем, що виникали на складних скелястих ділянках місцевості.

Це різко контрастувало з ситуацією в Prodrive, де гонщик команди Bahrain Raid Extreme Льоб залишився майже один після того, як Нассер Аль-Аттія (що виступав під прапором своєї команди, але на такому ж позашляховику Prodrive) вирішив залишити «Дакар».

Льоб став головним суперником Сайнса за перемогу в «Дакарі» після виняткової перемоги на 6-му етапі, але йому потрібно було подолати 30-хвилинний дефіцит, оскільки він втратив значну кількість часу в першій та третій дні через проколи та інші проблеми.

Льоб зміг скоротити перевагу Сайнса на третину, вигравши 7-й етап, а потім наблизився до іспанця на п’ять хвилин у понеділок, але втратив гарні результати, заблукавши в пустелі через навігаційну помилку.

В передостанній день Льоб відставав від Сайнса на 13 хвилин, але позашляховик вдарився об камінь після приземлення з трампліну, пошкодивши свою підвіску. Через те, що Аль-Аттія, який взимку перейшов до Prodrive з Toyota, залишив ралі через серію проблем на своєму Hunter, дев’ятиразовому чемпіону WRC довелося чекати більше години, доки не прибуде інший клієнтський гонщик Prodrive до місця події та надасть запчастини, необхідні для ремонту свого автомобіля.

Це дозволило де Мевіусу зайняти друге місце в його першому виступі в класі Ultimate/T1+ на «Дакарі», оскільки Льобу довелося задовольнитися останнім місцем на подіумі, незважаючи на те, що він виграв п’ять із 12 етапів, включаючи п’ятничний фінал.

Клієнтській команді Overdrive вдалося перевершити заводську Toyota завдяки вражаючому виступу новачка T1+ де Мевіуса, який здобув приголомшливу перемогу на стартовому етапі на своєму клієнтському Hilux.

Заводська команда Toyota все ще могла фінішувати в трійці лідерів з Лукасом Мораесом за кермом, але бразилець зупинився на 11-му етапі за 60 км до фінішу, і втратив дві години на ремонт свого автомобіля.

Це спрацювало на користь іншого гонщика Overdrive Герлена Шишрі, який поспіль здобув перемоги на 10 й 11 етапах і фінішував четвертим позаду свого колишнього напарника по команді Prodrive Льоба.

Проблеми лідерів також підняли Мартіна Прокопа з MP Sports Ford до найкращого п’ятого місця в кар’єрі на «Дакарі», причому чеський гонщик провів вражаюче відновлення після нестерпно болісного першого етапу, який залишив його 45-м.

Південноафриканський новачок Гай Боттерілл зрештою став найкращим представником заводської команди Toyota із п’яти екіпажів, посівши шосте місце, поступившись переможцю Сайнсу на 2 години 40 хвилин. Переможець 2009 року Жініель де Вільє опинився на сьомому місці, а проблеми Мораеса призвели до того, що він опустився на дев’яте місце позаду Toyota Бенедиктаса Ванагаса.

Інший член контингенту Toyota, Сет Кінтеро, потрапив у заголовки, фінішувавши третім на 2-му етапі, але його перший виступ у категорії T1+ зазнав краху, коли він був змушений відмовитися від 4–го етапу через проблеми надійності.

У своєму першому офіційному «Дакарі» заводська команда Ford намагалась потрапити в десятку найкращих, доки Нані Рома на Ranger не зійшов із 7-го етапу через проблеми з двигуном, а наступного дня знову приєднався до ралі.

10-те місце врешті-решт дісталося Маттьє Серрадорі на його монопривідному Century CR6-T, незважаючи на те, що француз пережив значні проблеми під час передостаннього тесту.